İİBF; SBF veya Hukuk fakültesi mezunu veya öğrenci misin?

KPSS-A Hukuk Çalışırken Bu Hataları Yapıyor Musun?

Tecrübeli hukuk öğretmeni, sana hukukta yüksek net yapmanın inceliklerini bu online eğitimde gösteriyor!

Değerli arkadaşım,

Eğer aşağıda madde madde yazdığım hatalardan en az birisini yapıyorsan… Bu mektubumu sonuna kadar oku.

 • Konu seçme
 • Kendi kendine, bir öğretmen olmadan çalışma
 • Tekrar yapmama ve konuları unutma
 • Konuları son haftalara bırakma
 • Soru çözmeme
 • Diğer 3 ana dersi bitirip Hukuk’a öyle başlamak
 • Hukuk dersini hafife alma
 • Konu çalışmadan soru çözerek öğrenmeye çalışma
 • Özet bilgilerden öğrenmeye çalışma
 • Konu eksiği bırakma (Konuları yetiştirememe)

Ben Gülbin Uysal. Tam 20 yıldır sınavlara hazırlanan öğrencilere hukuk eğitimleri veriyorum. KPSS-A, Gelir Uzman Yardımcılığı, İcra Müdürlüğü Sınavı gibi sınavlara hazırlanan yüzlerce öğrenciyle farklı farklı eğitim kurumunda çalıştım.

Birçok eğitim kurumu yukarıda saydığım hataları yapıyor o yüzden çalışmalar verimli olmuyor. Ayrıca öğrenciler de kendi başlarına çalışırsalar bu hatalara düşüyorlar.

Tüm bu ihtiyaçları giderecek şekilde Online Hukuk Okulu’nu kurdum ve KPSS-A eğitimlerine bu sene başladım.

8 Ocak’ta yeni bir öğrenci grubuyla başlıyorum ve eğer sen de Hukuk’tan yüksek bir net yapıp iyi bir KPSS-A puanı almak istiyorsan seni de bu grupta görmek istiyorum.

Derslerin işlenişinden bahsedeceğim ama öncelikle bu eğitime katılırsan neler kazanacaksın onu anlatayım:

 • Konuları doğru sırayla öğreneceksin
 • Sınava kadar konuları unutmayacaksın
 • Soru çözümleri ile konuları pekiştireceksin
 • Yeterince tekrar ederek konuları tam olarak anlayacaksın
 • Konuları sınava 3 ay kala bitirmiş olacaksın… ve… kalan zamanda denemeler çözeceksin
 • Konu eksiğin kalmayacak ve sınavda bütün soruları cevaplama şansın olacak
 • Deneme sınavları ile sınav pratiği kazanacaksın
 • PDF ders notları sayesinde başka bir konu anlatımı kaynağına ihtiyacın kalmayacak
 • Tıpkı bir sınıftaymışız gibi bana ders sırasında istediğin zaman soru sorabileceksin.
 • Derslerde konu anlatımı ve soru çözümü yapacağız.
 • Eğitimler Superpeer adlı bir platformda online yayınlanacak. Bilgisayarına veya telefonuna herhangi bir uygulama kurmana gerek kalmadan, internet tarayıcın üzerinden kolayca canlı dersleri ve tekrarlarını izleyebileceksin (Safari veya Chrome vb)
 • Çıkmış soruları çözeceğiz.

Ders içeriği ise şu şekilde

 • 36 saat canlı Medeni Hukuk dersi
 • 28 saat canlı Borçlar Hukuku dersi
 • 36 saat canlı Ticaret Hukuku dersi
 • 28 saat canlı İcra İflas Hukuku dersi
 • 28 saat canlı Ceza Hukuku dersi
 • 24 Saat canlı Anayasa Hukuku dersi
 • 36 Saat canlı İdare Hukuku dersi

Eğer sen de bu eğitimi denemek istiyorsan, ilk ay 650 TL ödeyerek kaydını yaptırabilirsin.

Eğitim toplam 6 ay sürecek ve kalan 5 ayda her ay 650 TL taksitle ödeyebilirsin.

Eğitimin toplam ücreti 3.900 TL.

Ayrıca, bu eğitime katılınca şu bonuslara da ücretsiz sahip olabileceksin:

 • Ders Notlarını PDF olarak ücretsiz göndereceğim. Bu ders notları sınav için yeterli ve senin ekstra bir konu anlatım kitabı almana gerek kalmayacak.
 • Tüm dersler kayıt altına alınacak. Sınav tarihine kadar sınırsız olarak izleyebileceksin. Kaçırdığın bir dersi izleyerek konulardan geri kalmayacaksın. Veya istediğin bir dersi baştan izleyerek dersleri tekrar edebileceksin.
 • Ödevler vereceğim ve bu ödevlerin takibi sağlayacağım. Bu şekilde motivasyonunu ve disiplinini canlı tutacağız.
 • “Yıl Sonu Soru Çözüm ve Tekrar Kampı”na ücretsiz olarak katılabileceksin.
 • Whatsapp grubuna dahil olacaksın ve bana oradan istediğin soruyu sorabileceksin

Eğer bu söylediklerim yeterli gelmediyse… bir de eski öğrencilerimin yorumlarını oku lütfen:

“2023 Kpss sınavına ilk kez hazırlanarak girdim. Daha önce 2022 kpss sınavına girdim ama herhangi bir hazırlık yapmadım sadece deneme amaçlı girmiştim. 2023 Kpss sınavında P48 puan türünde 89 puan aldım.

Sizinle tanışmadan önce özel hukuklardan kendimi hep eksik hissediyordum bunun sebebi de bu dersleri ilk kez görüyor olmam. Özellikle Ceza hukuku ve Cmk en sıkıntı yaşadığım hukuklardandı. Şu an kurum sınavlarına hazırlandığım için hukuklar benim için tabiki çok önemli. Kpss sınavındaki eksik olduğum kısımları sizinle çok güzel kapatıyorum hocam yeni yeni şeyler de öğreniyorum bu beni çok mutlu ediyor. Ayrıca ezbere dönük değil de olayın mantığını vererek anlatmamız öğrenme açısından çok güzel oluyor.

Sizin derslerinizde ne güzel dersek… Öncelikle ders ortamı şahane kendimi çok rahat ve iyi hissediyorum. Aklıma takılan her şeyi çekinmeden sorabiliyorum. İki haftada bir yaptığınız tarama testleri ve her ders öncesi o gün işleyeceğimiz konuyla ilgili gönderdiğiniz testler çok faydalı oluyor. Nerede eksik olduğumu çok rahat görebiliyorum. Ufak bir parantez açmak istiyorum gerçekten öğrenmemiz için bu kadar çaba göstermeniz beni çok mutlu ediyor. Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum.

Derslerde başka ne olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum ama bir şey bulamıyorum. Çünkü aklıma hiç gelmeyen şeyleri bile yapıyorsunuz hocam. Şu da olsa iyi olur dediğim bir şey yok. Her şey harika hocam.

Derslerin online olma konusuna gelince… Online derslerin çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Yüz yüze eğitime kıyasla zaman kaybı yok anlamadığınız kısımları ya da kaçırdığınız dersleri tekrar tekrar izleme şansınız var. Bence harika bir şey online dersler. Ben daha avantajlı olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

Eğitiminizi satın almayı düşünen ama kararsızlık yaşayan birisi varsa öncelikle şunu söylemek istiyorum: Gerçekten hukuklarda sıkıntı yaşıyorsanız ya da hukuklarda iyiyim ama daha iyi olmasını istiyorum diyorsanız hiç düşünmeden bu eğitimi satın alabilirsiniz. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Derslerle ilgili aklınıza takılan her şeyi Gülbin hocayla rahatlıkla paylaşabiliyorsunuz. Aile gibi oluyorsunuz gerçekten. Ayrıca hocayla ayda bir birebir görüşme de yapabiliyorsunuz. Görüşmede derslerle ilgili anlamadığınız ya da zorlandığınız bir konu olursa dilerseniz size birebir de anlatıyor. Daha ne olsun değil mi?

Yazdığım bu yorumu ismimle beraber websitenizde yayınlayabilirsiniz. Herkesin sizi tanımasını ve sizden mutlaka ders almasını çok isterim. Sizi tanıdıkça ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar çünkü.”

— Yıldız Mente


“KPSS’ye 2018 – 19 – 22 ve 23’te girdim. 75-82 arası puanım vardı devamlı.

Şu anda kurum sınavlarına hazırlanıyorum. Sizle birlikte sınavlara hazırlanmadan önce, hukukta en çok Medeni hukuk ile icra iflas zorluyordu. Halen gülbin hocanın eski notlarıyla çalışıyorum. Sizin derslerniz sayesinde Hukuk netim 27 nin altına düşmedi. Dersler konusunda fazlasıyla ilgili olmanız ve notlarınız gayet güzel. Sizin derslerinizle ilgili söyleyeceğim en güzel şey bu.

Online Hukuk Okulu için şunu söylemek istiyorum: Vakti kısıtlı olanlar için online dersler önemli bence takıldığın yerleri tekrar tekrar izlemek kazançlı olabilir.

Eğitiminizi satın almayı düşünen ama kararsızlık yaşayan kişilere şunu söylemek istiyorum: Kesinlikle alınmalı farkı kendi gözleriyle görecekler

Yorumumu yayınlayabilirsiniz fakat sadece adımı kullanın lütfen.

teşekkür ediyorum.”

— Berkan


“KPSS’ye 2020 yılında girdim. A grubundan 69 puan almıştım. Şu an bir yatırım şirketinde danışman olarak çalışıyorum. Hukuk dersinin çok detaylı olması beni zorlamıştı. Olayları gerçek hayatla bağdaşlaştırdığınjz ve özetlediğiniz için aklımda daha kolay kaldı. Sizinle olaylara yorum yapmamız çok güzel ve çok eğiticiydi. Olmamıştı çünkü mükemmeldinizzz. Bence online ders zaman açısından çok kaliteli. Eğitiminizi satın almak isteyen ama kararsız kalan birisine şunu söylemek isterim: Kararsız kalmasın bence sizinle her şey daha kolay ve daha eğitici umut verici verimli olur. Yorumumu reklamlarınızda adımı kullanarak yayınlayabilirsiniz.” — Büşra Güzel

Sınava 2019 yılında girdim.

P48 puan türünde 82,56 puan aldım ve 32.795 kişi içinde 1725. sıradaydım.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.

Özellikle icra iflas ve borçlar hukuku alanında birçok eksiğim vardı. Bu iki dersi de çok sevememiştim fakat sizle ile tanıştıktan sonra hukuk konusunda birçok şey öğrenmemin yanında zorlandığım bu iki dersin de aslında farklı anlatım ve metotlarla daha kolay anlaşılabilir olduğunu gördüm, ezberlemekten ziyade hukuk konularının nasıl öğrenilebileceğini deneyimledim. Dersler esnasında birçok olayın örnekler üzerinden anlatılması hukuk bilgilerimin kalıcılığı konusunda da çok faydalı oldu.

Öncelikle sınavlarda hukuk en az zorlandığım bölüm oldu. Hatta diğer derslerdi eksikliklerimi puan konusunda hukuk ile destekleme avantajını verdi diyebilirim. Gerek kpss sürecinde gerekse sonraki kurum sınavlarında hukuk kendime en çok güvendiğim alandı. Bunların yanında bugünkü yaptığım mesleğin de gereği olan mevzuat takibi, olayları yorumlama ve hukuki bilgileri akılda kalıcı hale getirme konusunda sizin derslerdeki kullandığınız metotların çok yararını görüyorum.

Derslerinizdeki en güzel şey konuları anlattıktan sonraki yaptığınız soru bazında bilgileri desteklemek ve özellikle örnekler üzerinden konuları daha eğlenceli hale getirmeniz, derslerde öğrendiğimiz konuları günlük hayatta karşılaştığımız olaylar üzerinden yorumlayıp bunları gerek derste gerek sohbet aralarında tartışmamızdı. Böylelikle akılda kalıcılığı çok daha yüksek oluyordu.

Derste materyal ve görsellerin kullanılması, örnek davaların, soruşturmaların incelenmesi, hukuk konularının akılda kalıcılığının artması konusunda süper olurdu. Örnek vermek gerekirse çek, senet, bono gibi değerli kağıtların görsellerinin incelenmesi, şirketler hukukunu incelerken örnek bir şirketin imza sirküsü genel kurul kararının incelenmesi bilgilerin desteklenmesi ve akılda kalıcılık konusunda daha da yararlı olurdu diye düşünüyorum.

Eğer hukuk konusunda aklında soru işaretleri varsa, bilgilerin kafada karıştığını hissediyorsan kesinlikle Gülbin Hocadan hukuk derslerini dinleyip kendine özgü geliştirdiği anlatım metotlarından faydalanmanı tavsiye ederim. Karışabilecek konuların benzer ve farklı yönlerini anlatarak oluşabilecek bilgi karmaşasına engel olması en sevdiğim yönlerinden biriydi. Bugün özellikle özel hukuk alanında birçok şey biliyor, hukuki bir bakış açısı kazanıp mevzuat okurken nelere dikkat etmem gerektiğinin farkındalığı bende oluştuysa kendisinin bunda payı büyüktür.

— Alişen Serbest (Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı)


KPSS’ye 2020 senesinde girmiştim.

89.50 puan aldım, 210 uncu oldum, İlk olarak Ankara ilinde Defterdarlık Uzman Yardımcılığını kazandım. Şu an Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak çalışıyorum.

Sizinle birlikte hazırlanmadan önce, hukukta en çok Medeni hukukta zorlanıyordum.

Fakat sınavda, hukukta 40 soruda 34 net yaptım.

Derslere öğrencilerin katılımı sağlanıyordu. Bol tekrar ve bol soru çözümü oluyordu. Hedefiniz kariyer meslekler ise ve hukuk veya başka derslerde sorun yaşıyorsanız mutlaka bu eğitim programını tereddüt yaşayan arkadaşlara öneririm.”

— Mert (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı)

Eğer sen de.. KPSS-A’da iyi bir hukuk neti yapıp iyi bir puan alacak şekilde hazırlanmak istiyorsan… Ve hayallerindeki mesleğe bir adım daha atmak istiyorsan, 8 Ocak’ta başlayacak grupta şimdiden yerini almalısın. “Daha sonra kayıt olurum” diyerek ertelersen bu teklifim aklından çıkacak… Ya da telefonundaki Safari/Chrome’daki diğer siteler arasında kaybolup gidecek. Ve belki de bu mesajım Instagram’da bir daha hiç karşına çıkmayacak.

KPSS-A Hukuk Hazırlık Programı’nda yerini almak çok basit. Tek yapman gereken aşağıdaki butona tıklamak ve açılan sayfadan satın alma işlemini tamamlamak.

Gülbin Uysal

P.S.: Bu eğitim, online bir eğitim olsa da, derslerin verimli geçmesi için belli bir kontenjanda yeni öğrenci alımını durduracağım. Şu anda bu kontenjanı tam olarak belirlemediğim için eğitimlere kayıtları her an durdurabilirim.

P.S. #2: Kasım sonuna kadar kayıt yaptırırsan, her ay 1 saatlik birebir danışmanlık hakkını da kazanacaksın! O yüzden geç kalmadan aşağıdaki butona tıkla ve kaydını tamamla!