İİBF; SBF veya Hukuk fakültesi mezunu veya öğrenci misin?

KPSS-A Hukuk’a Nasıl Çalışırsan Yüksek Bir Puan Alırsın… Ve… Hayalindeki Meslek İçin Kurum Sınavlarına Hazırlanabilirsin?

Tecrübeli hukuk öğretmeni, sana hukukta yüksek net yapmanın inceliklerini bu online eğitimde gösteriyor!

Değerli arkadaşım,

Eğer 2024’teki KPSS-A’dan yüksek bir puan alıp kurum sınavlarına hazırlanmak istiyorsan… bu mesaj bu yıl okuduğun en önemli mesaj olacak.

Neden mi?

Hemen açıklayayım.

Ben hukuk öğretmeni Gülbin Uysal. Tam 20 yıldır KPSS-A, Gelir Uzman Yardımcılığı, İcra Müdürlüğü Sınavı gibi sınavlara hazırlanan öğrencilere hukuk dersleri veriyorum. Yıllarca birçok farklı eğitim kurumunda çalıştım. Ve bu yazımda sana…

Neden kendi online platformumda ders vermeye başladığımı anlatmak istiyorum!

Aslında mesele şu:

KPSS-A’da hukuk, en zor ders. KPSS-A hukukta ortalama net sayısı çok düşük.

 • 2023’te 8,91 net
 • 2022’de ise 11,34 net

yapılmış.

Neden bu kadar düşük diye baktığımızda birkaç şey gözümüze çarpıyor.

 1. Öğrenciler sınava hazırlanana kadar hukuk konularını yetiştiremiyor.
 2. Konuları yetiştirseler bile konuları tam kavramamış oluyorlar ve öyle sınava giriyorlar.
 3. Son olarak da, hukuk çok tekrar isteyen bir ders. Konuları sınavdan önce hakkını vererek bitirseler bile tekrar etmedikleri ve soru çözemedikleri için sınava kadar konuları unutuyorlar.

Peki bu sorunlar neden kaynaklanıyor?

Öğrencileri KPSS-A’ya hazırlayan hemen hemen her dersane ve kurs, tüm ana dersleri (hukuk, iktisat, maliye ve muhasebe) birlikte veriyor.

Anayasa Hukuku ve Medeni Hukuk ile başlayan program başla-bitir ile devam ediyor ve araya diğer ana derslerin de girmesi ile örneğin Ceza hukuku ve İcra ve İflas Hukuku sonlara kalıyor… Yani…

Toplamda 12 soru son bir-iki aya sıkışıyor!

Bu da öğrencilerin sınavda düşük hukuk netleri yapmasına neden oluyor. Senin hayalindeki meslek için HUKUK’tan iyi bir net sayısına ihtiyacın var ama…

Bu çalışma modeliyle maalesef bu imkansız!

Nerdeyse tüm kurumlarda ders işleme sırası şöyle gidiyor

Özel Hukuk için şu sırayla:

Medeni hukuk → Borçlar hukuku → Ticaret hukuku → İcra İflas hukuku

Kamu Hukuku için de şu sırayla:

Anayasa hukuku → İdare hukuku → Ceza hukuku sıralamasıyla dersler işleniyor.

Bu da, örneğin…

İcra İflas Hukuku’na gelen bir öğrencinin, önceki konular olan Medeni Hukuk ve Borçlar Hukuku’ndaki bilgileri unutmasına sebep oluyor!

Şimdi istersen kendi online platformumda yani Online Hukuk Okulu’nda KPSS-A Hukuk derslerimi nasıl verdiğimden biraz bahsedeyim:

Ben dersleri şu şekilde işliyorum:

Birinci haftadan itibaren, pazartesi Medeni Hukuk olmak üzere, sırasıyla her gün Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra İflas Hukuku, Ceza Hukuku, Anayasa Hukuku ve İdare Hukuku‘nu cumaya kadar işliyorum.

Dersler her gün yaklaşık 3 saat sürüyor ve derslerde hem ayrıntılı ders anlatımı hem de soru çözümleri yapıyorum. 14 hafta boyunca giden bu programla, 7 tane hukuk konusunu aynı anda başlayıp aynı anda bitiriyoruz ve tam anlamıyla öğrenmiş oluyorsun.

Buraya kadar ilgiyle okuduğuna göre…

Senin de KPSS-A’dan iyi bir hukuk neti yapmak istediğini düşünüyorum!

Ben, 2024 KPSS için ilk öğrencilerimle Eylül ayında derslere başladım. Ocak ayında da yeni bir grup açıyorum ve derslere başlayacağım. 8 Ocak’tan 3 Mayıs’a kadar sürecek, “KPSS-A Hukuk Hazırlık Programı”nda seni de görmek istiyorum.

Nisan ayında tüm ayrıntıları ile öğrenmiş olacağın Hukuk dersleri için tekrar yapmaya, soru çözmeye sınava kadar en az 3 ayın olacak…

Hukuk ile kazandığın zamanı diğer ana derslerinde dahi değerlendirebileceksin.

Peki… Eğitimin detayları nasıl?

Programın detayları şöyle:

 • 36 saat canlı Medeni Hukuk dersi
 • 28 saat canlı Borçlar Hukuku dersi
 • 36 saat canlı Ticaret Hukuku dersi
 • 28 saat canlı İcra İflas Hukuku dersi
 • 28 saat canlı Ceza Hukuku dersi
 • 24 Saat canlı Anayasa Hukuku dersi
 • 36 Saat canlı İdare Hukuku dersi
 • Eğitimler Superpeer adlı bir platformda online yayınlanacak. Bilgisayarına veya telefonuna herhangi bir uygulama kurmana gerek kalmadan, internet tarayıcın üzerinden kolayca canlı dersleri ve tekrarlarını izleyebileceksin (Safari veya Chrome vb)
 • Derslerde konu anlatımı ve soru çözümü yapacağız.
 • Birinci grubumla Aralık ayında başlayacak olan ve sınava kadar devam edecek olan deneme sınavlarına sen de istediğin aşamada ücretsiz katılabileceksin.
 • Çıkmış soruları çözeceğiz.
 • Tıpkı bir sınıftaymışız gibi bana ders sırasında istediğin zaman soru sorabileceksin.

Evet… Eğitimin detayları bu şekilde. Yani toplam 216 saat canlı dersin olduğu 3 aylık bir program.

Peki katılım ücreti ne kadar?

Toplam ücreti 3.900 TL olan bu programı bir ay deneme seçeneği ile sunuyorum. İlk ay 650 TL ödeyerek kayıt olabilirsin. Eğer ilk ayın sonunda memnun kalmazsan, üyeliğini sonlandırabilirsin. Kalan 5 taksidi ise 5 ay boyunca her ay 650 TL olarak ödeyeceksin.

Peki bu şekilde bir eğitim programına dahil olmak kulağa nasıl geliyor? Ben, senin böyle bir programda yer almayı kesinlikle isteyeceğini düşünüyorum.

Ayrıca, programa katılırsan şu bonuslara ücretsiz olarak sahip olacaksın:

 • Ders Notlarını PDF olarak ücretsiz göndereceğim. Bu ders notları sınav için yeterli ve senin ekstra bir konu anlatım kitabı almana gerek kalmayacak.
 • Tüm dersler kayıt altına alınacak. Sınav tarihine kadar sınırsız olarak izleyebileceksin. Kaçırdığın bir dersi izleyerek konulardan geri kalmayacaksın. Veya istediğin bir dersi baştan izleyerek dersleri tekrar edebileceksin.
 • Ödevler vereceğim ve bu ödevlerin takibi sağlayacağım. Bu şekilde motivasyonunu ve disiplinini canlı tutacağız.
 • Yıl içinde yapılacak olan Hukuk Denemeleri’ne ücretsiz olarak katılabileceksin.
 • “Yıl Sonu Soru Çözüm ve Tekrar Kampı”na ücretsiz olarak katılabileceksin.
 • Whatsapp grubuna dahil olacaksın ve bana oradan istediğin soruyu sorabileceksin

Eğer bu söylediklerim yeterli gelmediyse… bir de eski öğrencilerimin yorumlarını oku lütfen:

“2023 Kpss sınavına ilk kez hazırlanarak girdim. Daha önce 2022 kpss sınavına girdim ama herhangi bir hazırlık yapmadım sadece deneme amaçlı girmiştim. 2023 Kpss sınavında P48 puan türünde 89 puan aldım.

Sizinle tanışmadan önce özel hukuklardan kendimi hep eksik hissediyordum bunun sebebi de bu dersleri ilk kez görüyor olmam. Özellikle Ceza hukuku ve Cmk en sıkıntı yaşadığım hukuklardandı. Şu an kurum sınavlarına hazırlandığım için hukuklar benim için tabiki çok önemli. Kpss sınavındaki eksik olduğum kısımları sizinle çok güzel kapatıyorum hocam yeni yeni şeyler de öğreniyorum bu beni çok mutlu ediyor. Ayrıca ezbere dönük değil de olayın mantığını vererek anlatmamız öğrenme açısından çok güzel oluyor.

Sizin derslerinizde ne güzel dersek… Öncelikle ders ortamı şahane kendimi çok rahat ve iyi hissediyorum. Aklıma takılan her şeyi çekinmeden sorabiliyorum. İki haftada bir yaptığınız tarama testleri ve her ders öncesi o gün işleyeceğimiz konuyla ilgili gönderdiğiniz testler çok faydalı oluyor. Nerede eksik olduğumu çok rahat görebiliyorum. Ufak bir parantez açmak istiyorum gerçekten öğrenmemiz için bu kadar çaba göstermeniz beni çok mutlu ediyor. Bunun için size ayrıca teşekkür ediyorum.

Derslerde başka ne olsa daha güzel olurdu diye düşünüyorum ama bir şey bulamıyorum. Çünkü aklıma hiç gelmeyen şeyleri bile yapıyorsunuz hocam. Şu da olsa iyi olur dediğim bir şey yok. Her şey harika hocam.

Derslerin online olma konusuna gelince… Online derslerin çok avantajlı olduğunu düşünüyorum. Yüz yüze eğitime kıyasla zaman kaybı yok anlamadığınız kısımları ya da kaçırdığınız dersleri tekrar tekrar izleme şansınız var. Bence harika bir şey online dersler. Ben daha avantajlı olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

Eğitiminizi satın almayı düşünen ama kararsızlık yaşayan birisi varsa öncelikle şunu söylemek istiyorum: Gerçekten hukuklarda sıkıntı yaşıyorsanız ya da hukuklarda iyiyim ama daha iyi olmasını istiyorum diyorsanız hiç düşünmeden bu eğitimi satın alabilirsiniz. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Derslerle ilgili aklınıza takılan her şeyi Gülbin hocayla rahatlıkla paylaşabiliyorsunuz. Aile gibi oluyorsunuz gerçekten. Ayrıca hocayla ayda bir birebir görüşme de yapabiliyorsunuz. Görüşmede derslerle ilgili anlamadığınız ya da zorlandığınız bir konu olursa dilerseniz size birebir de anlatıyor. Daha ne olsun değil mi?

Yazdığım bu yorumu ismimle beraber websitenizde yayınlayabilirsiniz. Herkesin sizi tanımasını ve sizden mutlaka ders almasını çok isterim. Sizi tanıdıkça ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar çünkü.”

— Yıldız Mente


“KPSS’ye 2018 – 19 – 22 ve 23’te girdim. 75-82 arası puanım vardı devamlı.

Şu anda kurum sınavlarına hazırlanıyorum. Sizle birlikte sınavlara hazırlanmadan önce, hukukta en çok Medeni hukuk ile icra iflas zorluyordu. Halen gülbin hocanın eski notlarıyla çalışıyorum. Sizin derslerniz sayesinde Hukuk netim 27 nin altına düşmedi. Dersler konusunda fazlasıyla ilgili olmanız ve notlarınız gayet güzel. Sizin derslerinizle ilgili söyleyeceğim en güzel şey bu.

Online Hukuk Okulu için şunu söylemek istiyorum: Vakti kısıtlı olanlar için online dersler önemli bence takıldığın yerleri tekrar tekrar izlemek kazançlı olabilir.

Eğitiminizi satın almayı düşünen ama kararsızlık yaşayan kişilere şunu söylemek istiyorum: Kesinlikle alınmalı farkı kendi gözleriyle görecekler

Yorumumu yayınlayabilirsiniz fakat sadece adımı kullanın lütfen.

teşekkür ediyorum.”

— Berkan


“KPSS’ye 2020 yılında girdim. A grubundan 69 puan almıştım. Şu an bir yatırım şirketinde danışman olarak çalışıyorum. Hukuk dersinin çok detaylı olması beni zorlamıştı. Olayları gerçek hayatla bağdaşlaştırdığınjz ve özetlediğiniz için aklımda daha kolay kaldı. Sizinle olaylara yorum yapmamız çok güzel ve çok eğiticiydi. Olmamıştı çünkü mükemmeldinizzz. Bence online ders zaman açısından çok kaliteli. Eğitiminizi satın almak isteyen ama kararsız kalan birisine şunu söylemek isterim: Kararsız kalmasın bence sizinle her şey daha kolay ve daha eğitici umut verici verimli olur. Yorumumu reklamlarınızda adımı kullanarak yayınlayabilirsiniz.” — Büşra Güzel

Sınava 2019 yılında girdim.

P48 puan türünde 82,56 puan aldım ve 32.795 kişi içinde 1725. sıradaydım.

Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı olarak görev yapmaktayım.

Özellikle icra iflas ve borçlar hukuku alanında birçok eksiğim vardı. Bu iki dersi de çok sevememiştim fakat sizle ile tanıştıktan sonra hukuk konusunda birçok şey öğrenmemin yanında zorlandığım bu iki dersin de aslında farklı anlatım ve metotlarla daha kolay anlaşılabilir olduğunu gördüm, ezberlemekten ziyade hukuk konularının nasıl öğrenilebileceğini deneyimledim. Dersler esnasında birçok olayın örnekler üzerinden anlatılması hukuk bilgilerimin kalıcılığı konusunda da çok faydalı oldu.

Öncelikle sınavlarda hukuk en az zorlandığım bölüm oldu. Hatta diğer derslerdi eksikliklerimi puan konusunda hukuk ile destekleme avantajını verdi diyebilirim. Gerek kpss sürecinde gerekse sonraki kurum sınavlarında hukuk kendime en çok güvendiğim alandı. Bunların yanında bugünkü yaptığım mesleğin de gereği olan mevzuat takibi, olayları yorumlama ve hukuki bilgileri akılda kalıcı hale getirme konusunda sizin derslerdeki kullandığınız metotların çok yararını görüyorum.

Derslerinizdeki en güzel şey konuları anlattıktan sonraki yaptığınız soru bazında bilgileri desteklemek ve özellikle örnekler üzerinden konuları daha eğlenceli hale getirmeniz, derslerde öğrendiğimiz konuları günlük hayatta karşılaştığımız olaylar üzerinden yorumlayıp bunları gerek derste gerek sohbet aralarında tartışmamızdı. Böylelikle akılda kalıcılığı çok daha yüksek oluyordu.

Derste materyal ve görsellerin kullanılması, örnek davaların, soruşturmaların incelenmesi, hukuk konularının akılda kalıcılığının artması konusunda süper olurdu. Örnek vermek gerekirse çek, senet, bono gibi değerli kağıtların görsellerinin incelenmesi, şirketler hukukunu incelerken örnek bir şirketin imza sirküsü genel kurul kararının incelenmesi bilgilerin desteklenmesi ve akılda kalıcılık konusunda daha da yararlı olurdu diye düşünüyorum.

Eğer hukuk konusunda aklında soru işaretleri varsa, bilgilerin kafada karıştığını hissediyorsan kesinlikle Gülbin Hocadan hukuk derslerini dinleyip kendine özgü geliştirdiği anlatım metotlarından faydalanmanı tavsiye ederim. Karışabilecek konuların benzer ve farklı yönlerini anlatarak oluşabilecek bilgi karmaşasına engel olması en sevdiğim yönlerinden biriydi. Bugün özellikle özel hukuk alanında birçok şey biliyor, hukuki bir bakış açısı kazanıp mevzuat okurken nelere dikkat etmem gerektiğinin farkındalığı bende oluştuysa kendisinin bunda payı büyüktür.

— Alişen Serbest (Halkbank İç Kontrolör Yardımcısı)


KPSS’ye 2020 senesinde girmiştim.

89.50 puan aldım, 210 uncu oldum, İlk olarak Ankara ilinde Defterdarlık Uzman Yardımcılığını kazandım. Şu an Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak çalışıyorum.

Sizinle birlikte hazırlanmadan önce, hukukta en çok Medeni hukukta zorlanıyordum.

Fakat sınavda, hukukta 40 soruda 34 net yaptım.

Derslere öğrencilerin katılımı sağlanıyordu. Bol tekrar ve bol soru çözümü oluyordu. Hedefiniz kariyer meslekler ise ve hukuk veya başka derslerde sorun yaşıyorsanız mutlaka bu eğitim programını tereddüt yaşayan arkadaşlara öneririm.”

— Mert (Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı)

Eğer sen de.. KPSS-A’da iyi bir hukuk neti yapıp iyi bir puan alacak şekilde hazırlanmak istiyorsan… Ve hayallerindeki mesleğe bir adım daha atmak istiyorsan, 8 Ocak’ta başlayacak grupta şimdiden yerini almalısın. “Daha sonra kayıt olurum” diyerek ertelersen bu teklifim aklından çıkacak… Ya da telefonundaki Safari/Chrome’daki diğer siteler arasında kaybolup gidecek. Ve belki de bu mesajım Instagram’da bir daha hiç karşına çıkmayacak.

KPSS-A Hukuk Hazırlık Programı’nda yerini almak çok basit. Tek yapman gereken aşağıdaki butona tıklamak ve açılan sayfadan satın alma işlemini tamamlamak.

Gülbin Uysal

P.S.: Bu eğitim, online bir eğitim olsa da, derslerin verimli geçmesi için belli bir kontenjanda yeni öğrenci alımını durduracağım. Şu anda bu kontenjanı tam olarak belirlemediğim için eğitimlere kayıtları her an durdurabilirim.

P.S. #2: Kasım sonuna kadar kayıt yaptırırsan, her ay 1 saatlik birebir danışmanlık hakkını da kazanacaksın! O yüzden geç kalmadan aşağıdaki butona tıkla ve kaydını tamamla!